| |     ћирилица | english  
Naslovna
Dopunska nastava na srpskom jeziku

Dopunska nastava na srpskom jeziku se izvodi po posebnom programu osnovnog obrazovanja i vaspitanja u inostranstvu. Osnovno obrazovanje i vaspitanje po posebnom programu osnovnog obrazovanja i vaspitanja u inostranstvu realizuje se u skladu sa planom i programom nastave i učenja za svaki predmet, a u zavisnosti od realnih mogućnosti organizacije nastave, kao i njene usklađenosti sa redovnom nastavom u stranoj državi. Poseban program osnovnog obrazovanja i vaspitanja u inostranstvu sadrži plan i program nastave i učenja, iz sledećih predmeta:

  1. Srpski jezik.
  2. Moja otadžbina Srbija.
  3. Osnovi kulture srpskog naroda.

Nastava se izvodi u grupama za:

  • mlađi uzrast učenika (prvi, drugi i treći razred)
  • srednji uzrast učenika (četvrti, peti i šesti razred)
  • stariji uzrast učenika ( sedmi i osmi razred)

Početak školske godine je nedelju dana kasnije, a završetak nedelju dana ranije u odnosu na nemačku školu. Na početku školske godine roditelj(i) popunjava(ju) upisnicu u koju unosi podatke o učeniku.


 

DOPUNSKA NASTAVA NA SRPSKOM JEZIKU

Dragi učenici i roditelji,

Obaveštavamo vas da se dopunska nastava na srpskom jeziku u pokrajini Baden-Virtemberg održava prema sledećem rasporedu:

 

 

Dan

Vreme

Škola

Ulica

P.fah

Grad

Nastavnik

ponedeljak

15:00-17:45

Spranger Schule

Paul-Pfizer Str. 61

72762

Reutlingen

Nataša Milenković

ponedeljak

14:00-17:00

Serbisch-orthodoxe Kirche

Möhringer Str.81a

70199

Stuttgart

Tatjana Popović

ponedeljak

16:00-17:30

17:30-19:00

Otto-Hahn -Gymnasium

Kaiserstr. 14

71636

Ludwigsburg

Biljana Petrović

ponedeljak

15:00-17:30

Hebelschule-Grundschule

Körnerstr. 44

76571

Gaggenau

Mirjana Milošević

Utorak/

nedelja

12:00-14:30

Thomaskirche

Friedrich List Str. 37

72458

Albstadt

Biljana Anđelković

utorak

14:30-18:00

Wilhelm-Busch-Schule

Kathe-Kollwitz-Str. 1

68169

Mannheim

Ksenija Gaćinović

utorak

15:00-17:15

Albert-Schweitzer Realschule

Schnabel-Henning-Str.4

76646

Bruchsal

Mirjana Milošević

utorak

16:30-19:00

Georg Büchner-Gymnasium

Kelterstr. 3

71364

Winnenden

Biljana Petrović

utorak

16:00-18:00

Sigle-Gymnasium

Hohenstaufenallee 8

70806

Kornwestheim

Biljana Petrović

utorak

14:00-17:00

Albschule

Wurmlinger Str. 61

70597

Degerloch

Tatjana Popović

sreda

11:00-13:30

Rosenauschule

Bergstr.40

74072

Heilbronn

Ksenija Gaćinović

sreda

14:30-17:00

Rauner Schule

Limburgstr.71

73230

Kirchheim unter Teck

Nataša Milenković

sreda

14:00-17:00

Spitalschule

Spitalhof 2

71229

Leonberg

Tatjana Popović

sreda

14:45-17:00

Künkelin Schule Grundschule

Schlichtner Str. 2

73614

Schorndorf

Biljana Petrović

sreda

13:30-16:00

Beethovenschule

Posthalterswälde 71

78221

Singen

Biljana Anđelković

četvrtak

14:30-17:00

Pestalozzi-Realschule

Staufener Str. 3

79115

Freiburg im Breisgau

Biljana Anđelković

četvrtak

15:00-17:15

Theodor-Heuss-Gymnasium

Zerrennerstr. 43-45

75172

Pforzheim

Mirjana Milošević

četvrtak

14:30-17:30

Pliensauschule

Breitenstr.19

73734

Esslingen

Nataša Milenković

petak

14:15-16:45

Grundschule Kreuzacker

Beuschwabisch 8

74523

Schwäbisch Hall

Ksenija Gaćinović

petak

12:45-15:00

Uhland Realschule

Burgstr. 2

73033

Göppingen

Nataša Milenković

petak

16:00-17:30

Gartenschule

Gartenstr. 7/1

71063

Sindelfingen

Nataša Milenković

petak

13:00-15:30

Jörg-Ratgeb-Schule

Seeadlerstr. 3

70378

Neugereut

Tatjana Popović

petak

16:00-18:00

Johannes-Kepler-Gymnasium

Daimlerstr.8

70372

Bad Cannstatt

Tatjana Popović

petak

13:00-15:30

Heumadenschule

Breite Heer Str. 45

75365

Calw

Biljana Petrović

petak

16:00-18:30

Serbisches Kulturzentrum

Badener Str. 9

76437

Rastatt

Mirjana Milošević

petak

14:00-16:30

Serbische Kirche

Unterer Dammweg 6/3

78050

Villingen-Schwenningen

Biljana Anđelković

petak

14:30-17:30

Engelberg Grundschule

Engelbergstr. 83

70499

Giebel

Biljana Petrović

petak

17:00-19:00

Realschule Blumberg

Achdorfer Str. 30

78176

Blumberg

Biljana Anđelković

subota

9:00-11:15

Vincenri-Grundschule

Vincenti Str. 2

76530

Baden-Baden

Mirjana Milošević

subota

13:00-16:30

Serbisch-othodoxe Kirche

Erzbergerstr. 170

76149

Karlsruhe

Mirjana Milošević

subota

13:30-16:00

Serbische Kirche

Unterer Dammweg 6/3

78050

Villingen -Schwenningen

Biljana Anđelković

subota

8:45-11:00

Serbisch-orthodoxe Kirche

Möhringer Str. 81a

70199

Stuttgart

Biljana Petrović

subota

8:45-11:00

Serbisch-orthodoxe Kirche

Möhringer Str. 81a

70199

Stuttgart

Tatjana Popović

subota

11:45-14:00

Serbisch-orthodoxe Kirche

Möhringer Str. 81a

70199

Stuttgart

Tatjana Popović

nedelja

11:00-13:30

Rathaus Kirchheim

Schwetzinger Str. 20

69124

Heidelberg

Ksenija Gaćinović

 

u Za dodatne informacije možete se obratititi direktno nastavnicima dopunske nastave:

 

1)      Tatjana Popović, tel. 0162 515 09 20, mejl: tatjana.bakic.popovic@gmail.com

2)    Nataša Milenković, tel. 0173 37123 98 , mejl: natasa.milenkovic.al@gmail.com

3)   Biljana Petrović, tel. 01520 591 44 84 , mejl: biljana.petrovic.bgd@gmail.com

4)   Ksenija Gaćinović, tel. 178 135 88 27, mejl: skolaskolaigre@yahoo.com

5)   Mirjana Milošević, tel. 0178 104 56 74, mejl: milosevic1408@gmail.com

6)    Biljana Anđelković, tel. 0179 102 90 28, mejl: bilja.bgd3@gmail.com

 

 

 

Takođe vam za informacije o dopunskoj nastavi stoji na raspolaganju Koordinator nastave,
g-đa Biljana Bukinac, tel +491631728684, E-Mail  biljana.bukinac@mpn.gov.rs


Verzija za štampu
Dijaspora
Izrada udžbenika na Brajevom pismu za slepu decu u ssrpskim školama u dijaspori
Sporazum između Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Ministarstva spoljnih poslova Republike Srbije
Dopunska nastava na srpskom jeziku
O dijaspori
Klubovi
Mediji
SPC
Projekti za dijasporu
Vojni memorijali